Aktualności


Platforma e-learningowa Sat4Envi uruchomiona

06-07-2020

W ramach realizacji projektu dla Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), konsorcjum spółek SmallGIS oraz ProGea 4d przygotowało platformę e-learningową, która właśnie została uruchomiona i udostępniona publicznie pod adresem: https://sat4envi.imgw.pl/elearning. Tematyka kursów dotyczy wykorzystania danych satelitarnych w pracy administracji publicznej. Platforma umożliwia użytkownikowi stworzenie konta i zapisanie się do wybranego kursu. Każdy kurs został podzielony na bloki tematyczne, obejmujące materiały szkoleniowe, dostępne również offline, w tym m.in.:

 • dokumenty prezentujące zadania do wykonania,
 • dane niezbędne do wykonania ćwiczeń,
 • filmy instruktażowe, prezentujące procedurę postępowania przy realizacji zadań.

 • Szkolenia e-learningowe zostały przygotowane w oparciu o platformę Moodle. Usługa realizowana była w ramach projektu Sat4Envi.  Wirtualne Dni Pola

  08-06-2020

  Przedstawiciele grupy SmallGIS wzięli udział w zorganizowanych 7 czerwca Wirtualnych Dniach Pola. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały usługi agrolotnicze oraz analityczne, które usprawniają proces szacowania szkód w uprawach rolnych. Przedstawione zostało rozwiązanie informatyczne OnGeo.Agro, dedykowane zarówno rolnikom oraz producentom rolnym, jak i rzeczoznawcom zajmującym się szacowaniem szkód. Stworzony system dostępny jest pod adresem www.agro.ongeo.pl.


  Wydarzenie organizowane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, było również tematem specjalnego odcinka magazynu Tydzień, który emitowany jest na kanale TVP 1. Jednym z gości programu był prezes firmy SmallGIS. Cały odcinek dostępny jest na stronie tvp.pl.
  Wirtualne Dni Pola - konferencja

  08-06-2020

  W ramach Wirtualnych Dni Pola organizowanych przez Podkarpacki Ośrodek Wsparcia Rolniczego, grupa SmallGIS miała przyjemność wesprzeć merytorycznie konferencję pt. "Wykorzystanie technologii geoinformacyjnych w rolnictwie". Konferencja odbyła się 6 czerwca w Boguchwale, skąd była transmitowana na żywo. W ramach opracowanego materiału przedstawione zostały możliwości zastosowania technologii lotniczych i satelitarnych do szacowania szkód w uprawach rolnych oraz wykorzystanie dronów w rolnictwie precyzyjnym.


  Przedstawiciele spółek SmallGIS, OnGeo i NagiGate wzięli również udział w panelu eksperckim, w ramach którego odpowiadali na pytania zadawane przez internautów oraz zaproszonych gości. Materiał z konferencji dostępny jest na kanale PODR pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=HQ1M9PZo9-0.
  Aktualizacja numerów telefonów

  17-03-2020

  W związku z zaistniałą sytuacją i tymczasowym trybem pracy zdalnej w zakładce KONTAKT zamieszczone zostały numery komórkowe do poszczególnych działów firmy. Zapraszamy również do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną.
  Zebranie Sekcji Wieś, Rolnictwo Narodowej Rady Rozwoju

  12-03-2020

  System monitoringu suszy w rolnictwie, był również tematem rozmów prowadzonych podczas posiedzenia sekcji Wieś, Rolnictwo Narodowej Rady Rozwoju. Posiedzenie odbyło się 10 marca 2020 roku w Pałacu Prezydenckim, a głównym tematem był dostęp do wody dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Jednym z prelegentów spotkania był prezes naszej firmy Antoni Łabaj.
  Spotkania dotyczące projektu „Wykorzystanie teledetekcji do Zarządzania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa – etap pilotażowy”

  28-01-2020

  Prezes firmy SmallGIS - Antoni Łabaj, uczestniczył jako prelegent w spotkaniach dotyczących zakończonego już projektu „Wykorzystanie teledetekcji do zarządzania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa - etap pilotażowy”. Celem projektu było stworzenie i wdrożenie systemu monitorowania szkód w rolnictwie spowodowanych suszą, wymoknięciami i wymarznięciami. Pierwsza konferencja odbyła się 5 grudnia 2019 roku i miała na celu podsumowanie wyników zakończonego projektu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wykonawcy projektu (Konsorcjum firm: SmallGIS Sp. z o.o. oraz ProGea 4D Sp. z o.o.), recenzent projektu (przedstawiciel firmy Orbitile Sp. z o.o.) oraz kierownictwo Departamentu Innowacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
  Czytaj więcej...
  Przedstawiciele SmallGIS na konferencji Polscan

  25-10-2019

  W dniach 22-23 października 2019 r. w Sękocinie Starym odbyło się I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR. Celem spotkania było zapoczątkowanie i stworzenie ogólnopolskiego forum wymiany informacji i wdrożeń pomiędzy naukowcami, firmami oferującymi pozyskiwanie i przetwarzanie danych oraz użytkownikami końcowymi. Podczas spotkania prezes firmy SmallGIS zaprezentował dwa tematy:
  - Wykorzystanie ALS i zdjęć lotniczych wykonanych w okresie bezlistnym do zagospodarowania powierzchni poklęskowych w Nadleśnictwie Runowo - wystąpienie wspólne z pracownikiem Nadleśnictwa.

  - Samolot „UltraLaser” − przegląd możliwości operacyjnych - w którym przedstawił możliwości załogowego statku powietrznego firmy SmallGIS, wyposażonego w najnowocześniejsze sensory LiDAR i kamery fotogrametryczne.

  Więcej informacji na temat konferencji przeczytać można na oficjalnym funpage'u forum na Facebook'u .
  Raport o Terenie OnGeo - jak pobrać i w czym może się przydać?

  26-08-2019

  Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wybór lokalizacji, zagrożenia, formalności... Ilość szczegółów, które powinieneś wziąć po uwagę może być przytłaczająca. Z Raportami o Terenie OnGeo ten wybór jest znacznie prostszy!

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego jak pobrać Raport oraz jakie informacje możesz w nim znaleźć: https://www.youtube.com/watch?v=80E-MfkTYmU&t
  Kilka słów o naszej usłudze lotniczego skanowania laserowego

  25-07-2019

  Do naszej szerokiej oferty usług teledetekcyjnych wprowadzamy kolejną - lotnicze skanowanie laserowe. Usługę realizujemy poprzez wykorzystanie ultralekkiego samolotu, dzięki czemu udało się znacznie zredukować koszty. Dodatkowo połączenie najnowocześniejszych sensorów pozwala w jednym przelocie uzyskać bardzo gęstą chmurę punktów oraz wysokorozdzielczą ortofotomapę. Więcej informacji dotyczących oferowanych usług znaleźć można na stronie: teledetekcja.smallgis.pl. Zapraszamy również do lektury artykułu zamieszczonego na Geoforum --> przeczytaj.
  Osoby zainteresowane uzyskaniem oferty zapraszamy do kontaktu.
  Premiera aplikacji OnGeoCeny

  12-06-2019

  Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą aplikacją OnGeo - bazą cen transakcyjnych i wyceny nieruchomości na www.ceny.ongeo.pl Aplikacja została stworzona z myślą o pracy rzeczoznawców majątkowych oraz wszystkich osób zawodowo związanych z rynkiem nieruchomości. OnGeo Ceny zapewnia dostęp do narzędzi umożliwiających prowadzenie własnych baz cen transakcyjnych i wartości nieruchomości oraz możliwość korzystania z bazy cen tworzonej przez innych rzeczoznawców i specjalistów rynku nieruchomości. Atutem OnGeo Ceny jest mechanizm importu danych z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości w formacie GML.
  Fotolotnicze liczenie zwierzyny

  05-04-2019

  Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego Bieszczady z lotu ptaka: https://www.youtube.com/watch?v=96WbM7RPC68&t.

  Materiał zebrany został podczas realizacji usługi fotolotniczego liczenia zwierzyny dziko żyjącej. Jest to unikalna w skali światowej technologia, opracowana i przetestowana na dużych obszarach w Polsce. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie teledetekcja.smallgis.pl.
  Strona SmallGIS w nowej odsłonie

  03-04-2019

  Witamy na naszej nowej stronie internetowej!
  Z wielką przyjemnością prezentujemy stronę www.smallgis.pl w nowej odsłonie. Mamy nadzieję, że nowy, przejrzysty układ, zmieniona szata graficzna i pełna responsywność strony poprawi jakość i wygodę korzystania z naszej witryny, co pozwoli na lepsze zaprezentowanie szerokiej gamy produktów i usług oferowanych przez firmę SmallGIS.

  Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Polityki prywatności.
     ROZUMIEM