SP60

SP60 zSpectra Precision SP60 to kolejny (obok SP80) przedstawiciel nowej generacji odbiorników GNSS w ofercie Spectra Precision. Wyróżnia się on przede wszystkim szerokimi możliwościami dostosowania do potrzeb użytkownika: od prostego rozwiązania L1 GPS, poprzez zestawy baza-rover (skomunikowane za pomocą radia UHF lub modułu Bluetooth dalekiego zasięgu), aż po zaawansowane systemy GNSS do pomiaru w sieciach RTK i RTN.

  

Zobacz produkt w GEO Sklepie 

Z-Blade w nowej odsłonie

Zastosowana w odbiorniku SP60 unikalna technologia Z-Blade w połączeniu z najnowszą płytą Trimble Z-Blade6G ASIC umożliwia pełne wykorzystanie wszystkich 6 systemów GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS i SBAS). Oznacza to, że wszystkie odbierane sygnały satelitarne mogą być dowolnie łączone bez zależności od którejkolwiek konstelacji, zapewniając tym samym niespotykaną wydajność pracy w trudnych warunkach terenowych, np. pod okapami drzew, czy w terenach silnie zurbanizowanych. SP60 może w razie potrzeby działać także np. w trybie tylko-GLONASS, tylko-Galileo lub tylko-BeiDou.

 

Ochrona przed kradzieżą

Unikalna ochrona antykradzieżowa zapewnia bezpieczeństwo odbiornikowi SP60, kiedy pracuje on jako stacja Anti-theftbazowa lub wykonuje obserwacje statyczne. Ochrona ta pozwala na automatyczne zablokowanie wszystkich funkcji pomiarowych instrumentu w przypadku wykrycia zmiany jego położenia (np. w wyniku poruszenia statywu lub kradzieży). Po aktywowaniu tej funkcji odbiornik rozpocznie nadawanie głośnego sygnału dźwiękowego, a w celu jego odblokowania konieczne będzie wprowadzenie odpowiedniego hasła.

 

Wysoka dokładność zawsze i wszędzie

RTXZastosowana w SP60 nowoczesna antena typu L-Band pozwala na wykorzystanie poprawek Trimble CenterPoint RTX, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać pomiary różnicowe za pomocą tylko jednego odbiornika nawet w terenach bez zasięgu GSM i bez stacji referencyjnych! Poprawki te są dostarczane drogą satelitarną i jako najdokładniejsze korekty tego typu na świecie są w stanie zapewnić 4-centymetrową precyzję pomiarów po 30-minutowej inicjalizacji w każdym miejscu na Ziemi.

 

Wszechstronność i niezależność

Niezwykle wszechstronny i uniwersalny odbiornik SP60 sprosta każdemu wyzwaniu pomiarowemu. Instrument jest dostępny w kilku różnych wersach konfiguracyjnych: poczynając od najprostszego rozwiązania L1 GPS do obserwacji statycznych, aż po dwuczęstotliwościowy, multikonstelacyjny odbiornik GNSS RTK. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth dalekiego zasięgu czy też komunikacji UHF istnieje także możliwość połączenia dwóch odbiorników i stworzenia własnego, niezależnego zestawu baza-rover.

 

Zaprojektowany do wydajnej pracy

Wszystkie innowacyjne funkcje SP60 zostały zamknięte w specjalnie zaprojektowanej, odpornej na upadki obudowie. Spełnia ona normę IP67 co oznacza, że jest w pełni zabezpieczona przed wnikaniem pyłu oraz wody. Znalazło się w niej również miejsce na opcjonalny radiomodem UHF z opatentowanym sposobem montażu anteny wewnątrz tyczki pomiarowej. Komunikację z użytkownikiem zapewniają czytelne diody LED, obrazujące wszystkie najważniejsze parametry pracy odbiornika.

 

Doświadczenie Spectra Precision

Odbiornik SP60 współpracuje zarówno z łatwym w użyciu oprogramowaniem polowym FAST Survey, jak i zaawansowanym programem Survey Pro. Zestaw uzupełnia jeden z wysokiej klasy kontrolerów Spectra Precision – do wyboru mamy m. in. sprawdzony MobileMapper 20, nowoczesny T41, czy wydajne rejestratory z serii Nomad i Ranger. Cały komplet pomiarowy jest zawsze objęty co najmniej dwuletnią gwarancją producenta z możliwością jej przedłużenia nawet do 4 lat.

 

Główne cechy:

  • Nowa, 240-kanałowa płyta Trimble 6G ASIC (obsługa 6 systemów: GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, SBAS)
  • Technologia Z-Blade - większa wydajność w trudnych warunkach terenowych; możliwość inicjalizacji odbiornika i pracy w trybie tylko-GLONASS lub np. tylko-Galileo;
  • Cztery konfiguracje pomiarowe do wyboru (L1 GPS, L1/L2 GPS, L1 GNSS, L1/L2 GNSS); możliwość rozbudowy do wyższych wersji
  • Zaawansowana antena typu L-Band, pozwalająca na śledzenie satelitów Trimble RTX
  • IP67 - najwyższa odporność na pył i wodę
  • Niewielka waga odbiornika (zaledwie 0,93 kg)
  • Bluetooth dalekiego zasięgu do komunikacji pomiędzy stacją bazową i odbiornikiem ruchomym
  • Antena UHF montowana w tyczce pomiarowej (zabezpieczenie przed uszkodzeniami)
  • Opatentowana technologia ochrony przed kradzieżą
  • 2 lata gwarancji w standardzie

 

Wybór kontrolerów:

 


          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.