MobileMapper 10

MM10 miniMobileMapper 10 to nowoczesne urządzenie pomiarowe firmy Spectra Precision (Ashtech), zaprojektowane z myślą o zastosowaniach GIS - gromadzeniu danych przestrzennych, tworzeniu map i zarządzaniu. Użyte w odbiorniku najnowsze rozwiązania technologiczne, czynią z niego potężne i wyjątkowo efektywne narzędzie pracy, nie mające sobie równych wśród konkurencji. Udoskonalony chipset GPS oraz specjalnie zaprojektowana przez Ashtech dla tego modelu antena wewnętrzna pozwalają na przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów oraz bardzo długi czas pracy odbiornika na jednej baterii, a wszystko to przy zachowaniu wyjątkowo niskiej ceny. Urządzenie zastąpiło cieszący się bardzo dużym powodzeniem i uznaniem wśród użytkowników modelu MobileMapper 6.

 

Zobacz produkt w GEO Sklepie

 

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu pracy w terenie MobileMapper 10 został wyposażony w 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz, czytelny nawet w mocnym słońcu. Szybki procesor ARM9TM 600 MHz oraz 128 MB pamięci operacyjnej SDRAM gwarantuje sprawne działanie odbiornika. Użytkownik może zapisywać dane w pamięci wewnętrznej urządzenia (256 MB flash) lub na zewnętrznej karcie SDHC (do 8GB).

Zastosowanie najnowszego systemu operacyjnego Windows Mobile 6.5 zapewnia współpracę odbiornika z większością popularnego oprogramowania. Urządzenie może zostać wyposażone w aplikację firmową Ashtech - MobileMapper Field lub inne programy pomiarowe np. DigiTerra Explorer lub ArcPad. Posiada także zainstalowany pakiet Office Mobile (World, Excel, PowerPoint), wspomagający pracę w terenie.

 

 

MobileMapper 10 to kompaktowe, łatwe w obsłudze i lekkie urządzenie, odporne na trudne warunki terenowe, zapewniające komfortową i wydajną pracę. Dzięki wbudowanemu cyfrowemu aparatowi fotograficznemu o matrycy 3 Mpx, użytkownik może w każdym momencie dołączyć zdjęcie do prowadzonej inwentaryzacji. Szybki Bluetooth z funkcją EDR pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 3 Mbit/s oraz umożliwia współpracę m.in. z dalmierzem laserowym czy wykrywaczem kabli, natomiast wbudowany modem GSM/GPRS oraz Wi-Fi zapewniają szybki i łatwy dostęp do internetu. Urządzenie posiada także wbudowany kompas elektroniczny i G-sensor. Odbiornik MobileMapper 10 został przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych, jest odporny na kurz i wilgoć zgodnie z normą IP54.

Dzięki udoskonalonemu chipsetowi GPS oraz wewnętrznej antenie, specjalnie zaprojektowanej przez Ashtech dla tego modelu, MobileMapper 10 oferuje dokładność pozycjonowania poniżej 2 metrów w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu poprawek SBAS lub poniżej 50 cm w trybie postprocessingu, zapewniając przy tym ponad 20 godzin pracy w terenie na jednej baterii.

 

Opcjonalne oprogramowanie pomiarowe:

 • MobileMapper Field
 • DigiTerra Explorer
 • ArcPad
 • inne

Główne cechy:

 • Wytrzymały na trudne warunki pracy, kurz i wodę, zgodnie z normą IP54
 • Duży 3,5”, czytelny w słońcu wyświetlacz
 • Zintegrowana, czuła antena zapewniająca dużą dokładność pomiaru: poniżej 2 m w czasie rzeczywistym (SBAS) oraz poniżej 50 cm w procesie post-processingu
 • System operacyjny Windows Mobile 6.5
 • Zintegrowany aparat cyfrowy 3 mln pikseli umożliwiający wykonanie zdjęć obiektów kartowanych w terenie za pomocą GPS
 • Ponad 20 godzin pracy na jednej baterii
 • Technologia bezprzewodowej komunikacji Bluetooth
 • Wbudowany moduł GSM/GPRS oraz WiFi

 

 


 

              Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.